Çağrı Merkezi / 0850 441 00 36

Bize Yazın / info@manasteknoloji.com.tr

Küba'da ilk internet kafe açıldı

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Küba'da ilk internet kafe açıldı
Sevdiklerinizle Paylaşın

İnternete sadece kamuda ve iş yaşamında izin veren Küba bir ilke imza attı ve başkent Havana'da ilk defa bir internet kafenin açılmasına izin verdi.

İnternete sadece kamuda ve iş yaşamında izin veren Küba bir ilke daha izin verdi. Küba'nın başkenti Havana'da ilk defa bir internet kafenin açılmasına onay çıktı. Küba'nın başkenti Havana'da açılan internet kafeye gençlerin ilgisi ise yoğun oldu.

Küba'da tanınan bir sanatçı olan Kcho'nun açtığı internet kafeye uğrayanlar, Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine giriyor ya da internet aracılığıyla yabancı ülkelerdeki akrabalarıyla sohbet ediyor. Dünyadaki örnekleriyle karşılaştırıldığında internet hızı oldukça düşük ancak Kübalı gençler yine de bu uygulamadan oldukça memnun.

GENÇLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Fidel Castro ve Küba hükümetiyle yakın bağlantısı olan Kcho internet kafe açma iznini Kültür Bakanlığı'ndan aldığını söyledi. Wi-Fi hizmetini kişisel internet bağlantısından sağladığını belirten Kcho hızın ise 2 mbps olduğunu söylüyor.

VENEZUELLA'DAN DESTEK ALIYOR

Küba'ya internet alt yapısını ise Venezuela sağlıyor. Venezuela'nın denizaltından sağladığı fiber-optik kablolar sayesinde ülke Ocak 2013'ten itibaren online olmaya başladı.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...

Siteye giriş yapan ziyaretçi sayısı